Makeup Brushes Cleaning

Umývanie Makeup Štetcov

Cleaning your brushes is very important because you don't want to spread the dirt and the bacteria all over your face with you next make up, right?
I know you should clean your makeup brushes probably every 2-3 weeks but I have to admit that I am not very good in it. :/ It is probably because I use fingers for my foundation and cream eyeshadows every day and don't share my brushes with other people very often.
But I had to as It was really needed already. There was not even one clean brush in my stands anymore… :D :D :D
Anyway, this a deep cleaning treatment for my brushes and sometimes If I need a brush to be clean very quickly I would use just Make up removal wipes to wipe the color and dirt of it. Not the best idea but it works for me. I use the Nivea ones if you are wondering.;)

What I basically used is a hair shampoo. I am using Head and Shoulders so that’s the reason why I am using that one. I know a lot of girls would use some kind of baby shampoo but I wouldn’t buy it for that purpose only. ;) Sponge and some Kitchen towels.
I have seen it on some YouTube video but I don’t remember  what blogger was it but I liked it and started to do it by the very same way. ;)

Wet the sponge and add some shampoo to make foam (of course) :D :D :D and then rub the brushes on it until the dirt is off.
I just washed the foam off with the rest of dirt by running water and left them to dry for about a day. And that was it! :D :D :D
Try not to wet all brush with the holder because you don’t want any water in between it and the brush (under the metal part ;)) as It can start to rust. Even if it never happened to mine…. I think it can happen. :D :D :D 
And then I usually dry them with the "brushes down" and to support the angle I use rolled kitchen towels. ;)


Čistenie štetcov je veľmi dôležité, lebo predsa nechcete aby sa vám baktérie a všetka tá špina veselo rozširovala po tvári s vašim ďalším makeupom, no nie?Viem, že by sa mali čistiť tak každé 2-3 týždne, ale musím sa priznať, že v tom niesom veľmi dobrá :/ Je to pravdepodobne kvôli tomu, že si nanášam svoj make up prstami a nepoužívam svoje štetce na nikom inom veľmi často.
Ale musela som ich už umyť, lebo to bolo fakt nutné. Už som nemala ani jednu čistú na použitie, no proste katastrofa... :D:D:D
Takže, toto je hĺbkové čistenie mojich štetcov. Niekedy, keď potrebujem jeden z nich, tak nejako narýchlo tak ho len očistím odlíčovacím obrúskom. Viem, že to nie je najlepšie riešenie, ale funguje to. Používam obrúsky od Nivei, ak by vás to zaujímalo. :)
Jednoducho som použila šampón na vlasy. Používam teraz Head and Shoulders a preto som ho použila aj na toto. Viem, že veľa dievčat by použilo nejaký detský šampón, ale ja by som ho nekupovala, len kvôli tomuto. :) Ešte hubku a nejaké kuchynské utierky.
Videla som tento spôsob čistenia na YouTube už strašne dávno, ale nepamätám si ktorá bloggerka to tak robila, no zapáčilo sa mi to tak to už tak nejak odvtedy robím aj ja. :)
Namočila som hubku a pridala trocha šampónu na vytvorenie peničky (samozrejme) :D :D :D no a potom som len vyšúchala každý štetec v hubke.
No a potom som zmyla penu aj so zvyšnou špinkou zo štetcov tečúcou vodou a už to bolo... :D :D :D

Skúste nenamočiť celý štetec, ale len tú časť s vláskami, lebo nechcete aby sa voda dostala do tej kovovej časti medzi štetec a držadlo, lebo by to mohlo zhrdzavieť.... teda aj keď mne sa to nikdy nestalo, myslím, že by sa to mohlo stať... :D :D :D Potom som ich dala uschnúť "štetcom nadol" :) a na podopretie použila zrolované utierky. ;) Keep Smiling... :)